Jiří Schmitzer v Říčanech 25. 3. 2009

Schmitzer

Jiřího Schmitzera mám velmi rád a to jak jako herce, tak jako tanečníka (ve Stardance byl naprosto legendární), ale i jako hudebníka. Jako zpěváka, skladatele a textaře jsem ho vždy zaznamenal pouze ve společnosti jiných tvůrců. Tím teď myslím Bratry Ebenovi a jejich společného Sprostého Chlapa:

Další mně známá Shmitzerova dílka jsou dechberoucí Léčitel o kterém jsem se zde již zmiňoval a hlavně jednodušší mláděži známé Máte na to? (alias Prdel). A proto jsem využil příležitosti a vydal se sychravého středečního večera na koncert do říčanského kulturního střediska. A bylo to skvělé! Skvělé písničky s ještě lepšími texty prokládané dokonale vtipným průvodním slovem. Pokud znáte Schmitzera z desky věřte, že naživo je ještě mnohem lepší. Jedna hláška střídá druhou a člověk se směje tak intenzivně, že tvářové svaly nakonec skončí v křeči. Opravdu nevím jak koncert dále charakterizovat, protože bych skončil tím, že bych nakupil obrovskou hromadu superlativů, na kterou bych si potom vylezl a zakřičel: “Schmitzer prostě válí!”

Schmitzer3

Jednu chybu ovšem koncert měl. Byla jí kytara. Ne, že by hrála falešně nebo jinak špatně, naopak, ale odrážela mi světla reflektorů do obličeje. Kdybych měl tedy koncert zhodnotit procentuálně, dal bych 95% – za naleštěnou kytaru a abych měl možnost někdy v budoucnosti dát stovku.

Categories