Konec středoškolského vzdělání

Posledni-zvoneni

Tak jsem úspěšně zakončil středoškolské vzdělání. Což mimo jiné způsobilo i několikatýdenní výpadek v publikování článků na blogu (nepředpokládám ale, že by to někomu vadilo, že…). Tato událost měla a jistě ještě bude mít mnohem závažnější důsledky. Pojďme se podívat, jak to proběhlo.

Poslední týden školy

Nejdříve jsem měl v plánu strávit poslední školní týden doma přípravou k maturitě. Však jsem to také potřeboval jako sůl. Jediné co jsem pro její úspěšnézvládnutí do té doby udělal bylo to, že jsem si (pouze) jednou (pouze) přečetl témata ze Základů společenských věd. Nakonec jsem ale neodolal atmosféře loučení se se školou a spolužáky a do školy přišel.

Media_httpblogjanstra_kbaai

Jak je v naší třídě zvykem, na poslední chvíli jsme připravovali tablo a program na poslední zvonění. To probíhalo netradičně ve čtvrtek (v pátek byl státní svátek) a musím otevřeně přiznat, že bylo nejlepší za hodně dlouhou dobu a že se na něj bude dlouho vzpomínat.

Media_httpblogjanstra_wbvdu

Ráno před školou vše probíhalo ve stylu vesnické slavnosti. Holky byly oblečené v krojích a kluci byli za vidláky vracející se z pole s vidlemi a slámou trčící z holinek. Všichni příchzí byli odměňováni domácími koláči, chlebem se solí a ti nejšťastnější také postřikem proti škůdcům. Dechovka vyhrávala a před vstupem do školy se tyčila kupka hnoje.

Media_httpblogjanstra_perqz

S první zvoněním posledního dne jsme se povinně přesunuli do třídy, kde jsme spočítali vybrané penízky, převlékli se a dolaďovali poslední technické detaily nadcházejícího vystoupení v aule.

Media_httpblogjanstra_exycq

První na řadu šli čtvrťáci. Na jejich výkonu byl bohužel silně znát nedostatek přípravy a záliba v poněkud vulgárním humoru. Musím ale vyzdvihnout uvaděčský výkon Tomáše Drvoštěpa, který svým šarmem, vtipem a inteligencí  vystoupení zachraňoval.

Media_httpblogjanstra_dbzuv

A potom jsme přišli na řadu my. Já měl na starosti technickou a audiovizuální podporu a musím přiznat, že tak nervózní, jako při našem vystoupení, jsem nabyl ani u maturity. A to jsem ani nemusel vylézt na pódium. Do značné míry to bylo tím, že těsně před vystoupením se začalo všechno hezky hroutit, ze začátku nefungoval projektor, jeden mikrofón byl nepoužitelný, ozvučení auly špatně nastavené. Ale nakonec se nám to povedlo uvést alespoň do trochu použitelného stavu.

Media_httpblogjanstra_xazge

Nebudu popisovat o čem byly scénky, člověku neznalému poměrů na naší škole by to stejně bylo jaksi k prdu. A pokud se mi podaří natočený záznam převést do nějakého rozumného formátu, tak ho sem asi stejně dám celý a budete se moci kochat. Největší úspěch měl podle očekávání boxový zápas dvou profesorů (jediných mužských obyvatel jinak zcela feminizovaného kabinetu), Černý rap dua Big White Brothers a vrhání dortů na ctěné obličeje vybraných spolužáků. Celkově to mělo obrovský úspěch a závěrečné rozloučení s profesory a předání květin jistě nenechalo jedno oko suché.

Media_httpblogjanstra_pveih

No myslel jsem si jak do tohoto článku shrnu dění posledních týdnů, ale koukám, že mi to trošku nabobtnalo, takže svaťák a maturitu si nechám na příště.

Categories